Histori të një jete të re në Itali

Në këtë faqe do të gjesh përvojat e njerëzve që, ndoshta sikurse dhe ti, kanë nisur një jetë të re në Itali. Histori të ndryshme për të ndarë momentet më të rëndësishme të kësaj përvoje të re.

Për ne të ItaliaHello çdo person dhe çdo histori është e rëndësishme. Për të vlerësuar dhe respektuar mendimin e njerëzve që vendosin të tregojnë historinë e tyre, kemi vendosur t'i lëmë tregimet ashtu siç janë shkruar nga autorët, duke mbajtur zgjedhjen origjinale të gjuhës, fjalëve dhe ndërtimit të fjalive.

Amrita Chaudhuri

Calcutta, India

Mi chiamo Amrita e sono cresciuta a Calcutta, in India. Ho una laurea in Botanica conseguita alla Annamalai University in…

Zbulo më shumë >

Laye

Senegal

Chiunque vive a Firenze sa che, per bere un caffè in un’atmosfera d’altri tempi, basta andare in Piazza della Repubblica…

Zbulo më shumë >

Dirluba

Azerbaijan

Dirluba è originaria dell’Azerbaijan. Ha 33 anni, tre figli e con una voce squillante ci racconta del suo lavoro presso…

Zbulo më shumë >

Luz Maria Ramos

Perù

Ciao. Il mio nome è Luz Maria Ramos eccoci la mia storia, esperienza qui in Italia. Sono arrivata da Lima,…

Zbulo më shumë >

Mor Talla Seck

Senegal

Durante i miei studi alla scuola nazionale delle belli arti di Dakar/Senegal ci hanno parlato tanto del Rinascimento italiano in…

Zbulo më shumë >

Ali

Ciad

Ciao, mi chiamo Ali ho 29 anni, vengo dal Ciad e sono un rifugiato politico. Sono scappato via dal mio…

Zbulo më shumë >

Dëshiron të marrësh përditësime mbi shërbimet tona dhe informacionin e disponueshëm?

Regjistrohu për buletinin tonë dhe bëhu pjesë e Komunitetit ItaliaHello!